Fotomedicus - zdjęcia dla medycyny FOTOMEDICUS - fotografia dla medycyny estetycznej
elfo® - profesjonalne zdjęcia

Precyzja zdjęć od elfo

Zestaw “FOTOMEDICUS”

Kolumnowy statyw fotograficzny

[kat.nr. A300]

1. Kolumnowy statyw fotograficzny na kółkach
   z czaszą i monitorem

Zasadniczym elementem sprzętowym zestawu jest urządzenie FOTOMEDICUS. Jest to, umieszczona na kolumnowym statywie fotograficznym, czasza uzbrojona w aparat fotograficzny wraz z lampą błyskową o stałej energii błysku.Czasza posiada mechanizm pozwalający zmieniać ogniskową -„zoom” z poziomu programu. Wielkość i kształt czaszy zapewniają prawidłowy rozkład światła, dający bezcieniowe oświetlenie. Wysoka energia lampy błyskowej uniezależnia od światła zastanego gwarantując wysoką jakość i powtarzalność zdjęć niezbędną przy diagnostyce zmian skóry w dłuższych odstępach czasu. Siła światła jest o wiele większa niż uzyskiwana z lamp wbudowanych w aparat fotograficzny lub z dołączanych lamp reporterskich. Zapewnia to uniezależnienie się od warunków zastanych.
Czasza zamocowana jest do kolumny za pomocą precyzyjnego, zbalansowanego mechanizmu przesuwu liniowego. Aparat można przesuwać wraz z oświetleniem w zakresie 130cm. Pozwala fotografować osobę nie tylko w pozycji siedzącej, ale również wykonywać zdjęcia dowolnej części ciała w pozycji stojącej.
Bardzo ważnym elementem oceny zdjęć jest monitor. Zapewnia wiarygodne porównywanie zdjęć nie wprowadzając przekłamań kolorystycznych. Można zmieniać jego położenie (góra/dół) i pochylenie.

Praca z urządzeniem nie wymaga specjalistycznego przygotowania fotograficznego.

  Elementy składowe urządzenia FOTOMEDICUS
 1. Czasza
  • aparat fotograficzny Canon EOS ze sterowaniem zoom
  • specjalnie opracowana studyjna lampa błyskowa o dużej energii błysku i stałej temperaturze barwowej
 2. Kolumna
  • zbalansowany mechanizm przesuwu czaszy
  • mocowanie monitora
  • komputer Fotomedicus z klawiaturą i myszą
  • włącznik zasilania z bezpiecznikiem
 3. Podstawa
  • cztery skrętne kółka, dwa kółka z hamulcami
 4. Monitor
  • monitor graficzny


[kat.nr. A301]

Fotel

2. Fotel obrotowy z zagłówkiem

Fotel jest istotnym elementem pozwalającym wykonywać powtarzalne ujęcia w pozycji siedzącej. Jego zakres obrotowy jest ograniczony do 180 stopni. Ma powtarzalne wyczuwalne przy obrocie pozycje, które łatwo powtórzyć przy kolejnych sesjach w trakcie terapii. Możliwe położenia są zobrazowane na macie stanowiska i wynoszą odpowiednio 0°; 45°; 67,5°; 90°; 112,5°; 135°; 180°.
Podparcie głowy w postaci zagłówka jest ukształtowane w taki sposób aby ułatwić jej trzymanie w tym samym położeniu w czasie bieżącej sesji i następnych. Położenie zagłówka można regulować w pionie i w poziomie celem dopasowania się do fotografowanej osoby.


[kat.nr. A302]

3. Mata stanowiska

Istotnym elementem wspomagającym wykonywanie zdjęć jest mata. Pozwala ona na wzajemne ustawienie kolumny z czaszą względem osoby stojącej czy siedzącej w fotelu. Wielkość maty określa minimalną powierzchnię zajmowaną przez stanowisko. Jej zadaniem jest ułatwienie w prosty sposób ustalenia odległości od fotografowanej osoby. Mata pozwala ustawić z zadowalającą precyzją odległość przy wykonywaniu zdjęć. Zaznaczone pozycje są skorelowane z oprogramowaniem w taki sposób, aby uniknąć pomyłek.

 wymiary: 80x205 [cm]

mata

[kat.nr. A303]

4. Rozwijane tło zdjęciowe

Tło zdjęciowe jest wykonane w postaci rozwijanego rollup-u Złożone mieści się w aluminiowej kasecie Do wykonania zdjęć należy je rozwinąć i ustawić za fotografowaną osobą. Tło jest białe, jednorodne, o fakturze zapewniającej rozpraszanie światła. Jego obecność eliminuje ze zdjęcia szczegóły otoczenia oraz potencjalne przebarwienia pochodzące od ścian i mebli. Tło jest niezbędnym elementem dodatkowo wspierającym uzyskiwanie wysokiej powtarzalności zdjęć, tak ważnej w medycynie estetycznej.

Wymiary: szerokość 70 [cm]; wysokość 200 [cm]

Tło zdjęciowe

Powyższe elementy tworzą podstawowy zestaw do fotograficznej dokumentacji medycznej. Zestaw ten można rozszerzyć o opcjonalne elementy jak dodatkowe oświetlenie boczne stosowane przy uwypukleniu struktury powierzchni skóry. Składa się na nie dodatkowa lampa błyskowa, wyposażona w łatwo montowalny filtr polaryzacyjny umożliwiający zmianę kąta polaryzacji. Filtr jest montowany na bazie ramki z wrotami ograniczającymi kąt świecenia. Nasadka polaryzująca światło, wraz z filtrami z programu FOTOMEDICUS, uwydatnia szczegóły na skórze lub znajdujące się tuż pod powierzchnią skóry, takie jak melanina lub hemoglobina. Lampa współpracuje bezprzewodowo z głównym oświetleniem.

Zobacz też: Kategoria - FOTOMEDICUS na stronie firmy ELFO